Lista Placówek Wykonujących Badanie Cytologiczne

Trasa Przejazdu Mammobusów

Programy profilaktyczne

 

1. Pogram profilaktyki chorób układu krążenia (CHUK)

Adresowany jest do kobiet i mężczyzn w wieku 35, 40, 45, 50 oraz 55 lat, którzy nie korzystali z badań objętych programem w ciągu ostatnich 5 lat ,u których nie została dotychczas rozpoznana choroba układu krążenia oraz którzy posiadają aktywne deklarację u Naszych lekarzy rodzinnych.Badanie można wykonać u swojego lekarza rodzinnego. Program obejmuje przeprowadzenie wywiadu, wykonanie badań biochemicznych krwi ( cholesterol całkowity, HDL, LDL, TG, glukoza), pomiar ciśnienia tętniczego krwi, określenie BMI, przeprowadzenie badania przedmiotowego przez lekarza, ocenę poszczególnych czynników ryzyka i możliwości wystąpienia incydentu sercowo-naczyniowego w przyszłości oraz edukację i decyzję co do dalszego leczenia.

 

2. Kolonoskopia dla osób pracujących, uczących się lub mieszkających w powiatach województwa lubuskiego: krośnieńskim, nowosolskim, zielonogórskim, żagańskim, żarskim

 

Z bezpłatnego badania w ramach tego projektu mogą skorzystać mieszkańcy powiatów krośnieńskiego, nowosolskiego, zielonogórskiego, żagańskiego i żarskiego, a także osoby, które na terenie tych powiatów pracują lub się uczą. Do badania uprawnione są osoby w wieku 55-64 lata lub w wieku 25-65 lat z potwierdzonym obciążeniem genetycznym pochodzące z rodziny HNPCC lub FAP.

 

 

3. Program profilaktyki gruźlicy 

Adresatami Programu jest populacja osób dorosłych zadeklarowanych do pielęgniarki podstawowej opieki zdrowotnej w Naszych przychodniach, nie posiadających w dotychczasowym wywiadzie rozpoznanej gruźlicy, w tym w szczególności:

- osoby, które miały bezpośredni kontakt z osobami z już rozpoznaną gruźlicą lub,- osoby, u których stwierdza się przynajmniej jedną z następujących okoliczności usposabiających: bezrobotny, niepełnosprawny, obciążony długotrwałą chorobą, obciążony problemem alkoholowym i/lub narkomanią, bezdomny.

 

Program realizowany jest poprzez przeprowadzenie wywiadu w kierunku gruźlicy przez pielęgniarkę POZ, edukację zdrowotną, a w przypadku pacjentów z grupy najwyższego ryzyka zachorowania pielęgniarka przekazuje lekarzowi POZ, do którego zadeklarowany jest pacjent pisemną informację o wynikach ankiety oraz wskazuje pacjentowi tryb dalszego postępowania.

Poniedziałek - Piątek: 8:00 do 18:00

Sobota: nieczynna

Niedziela: nieczynna

tel +48 683 888 235

Kopernika 2, 67-124 Nowe Miasteczko

Przychodnia czynna w godzinach